Çubuk Turşusu Nasıl Kurulur?

Çubuk Turşusu Nasıl Kurulur?

ankara çubuk salatalık turşusu

Meşhur çubuk turşusu nasıl kurulur? Çubuk turşusu suyu nasıl hazırlanır merak edenlere Ankara’nın Çubuk turşuları en lezzetli turşuların adresi meshurcubuktursusu.com’da!

Türkiye’de en çok sevilen ve en meşhur turşu olan Ankara Çubuk Turşusu ile ilgili insanlar birçok konuyu merak ediyorlar. Bizler Ankara’nın Çubuk ilçesinde çok uzun yıllardır geleneksel yöntemlerle turşu yapmakta olan bir ferdi olarak sizlerin merak ettiklerinizi yanıtlıyoruz.

Öncelikle Ankara’nın çubuk turşusunu meşhur eden o efsane lezzeti yakalamak için meshurcubuktursusu.com olarak hazırladığımız tüm turşularda Çubuk yöresine ait sebze (mevsiminde) ve yörenin geleneksel yöntemlerine bağlı olarak su ve malzemeleri tercih ediyoruz.

Ankara’nın çubuk turşusunu meşhur kılan etkenlerin başında; yörenin turşu kurmada yalnızca kendi mahsulünü suyunu tuzunu sirkesini vb kullanıyor olmasından kaynaklanmaktadır.

Bu nedenle birçok farklı şehir ve bölgede yapılan turşular aynı tarife sahip olsalar dahi aynı lezzeti sağlamadığı için Çubuk turşuları meşhur olmuştur.

Örnek vermek gerekirse; çubuk turşusu için su nasıl hazırlanmalıdır sizlere tarifini verelim;

Çubuk Turşu Suyu Nasıl Hazırlanır?

Çubuk turşu suyu hazırlamak; bir çubuk turşusunun en önemli adımlarından birsiidir. Turşu suyunu hazırlarken dikkat etmeniz ve özen göstermeniz gereken püf noktaları vardır.

Turşu suyunu hazırlamak için;

  • 1 adet limon
  • 1 çay bardağı sirke (mümkünse ev yapımı)
  • 4-5 tatlı kaşığı kaya tuzu
  • 1 tatlı kaşığı kadar limon tuzu
  • 1 litre su

Turşu suyunu bu tarif ile hazırlamanız gerekmektedir. Çubuk’ta annelerimiz yıllardır yörenin suyu tuzu ile hazırladıkları için bu lezzet Türkiye çapında bilinir hale gelmiştir.

Yörenin meşhur salatalıkları, fasulyeleri, biberleri ile hazırlanan turşular şu anda meshurcubuktursusu.com güvencesi ile tüm Türkiye’ye kargo ile gönderilmektedir.

Çubuk’ta doğan lezzeti ülkemizin dört bir yanına ulaştırmanın mutluluğunu yaşarken kargo esnasında herhangi bir şekilde ürünlerimize zarar gelmemesi için özenli bir paketleme ile sizlere sorunsuz teslimatların gerçekleşmesini sağlıyoruz.

Ankara Çubuk Biber Turşusu, Salatalık Turşusu, Fasulye Turşusu, Domates Turşusu, Karışık Turşu gibi yörenin klasikleşmiş tüm lezzetlerini mağazamızda bulabilirsiniz.

Yöresel özellikleri ile lezzetini kazanan Çubuk turşularımızı, Çubuk ilçemizde halen geleneksel yöntemler ile hazırlamaktayız. Mağazamızda görüntüleyeceğiniz tüm ürünler geleneksel yöntemler ile hazırlanmaktadır.

Yıllardır süre gelen geleneklere ve yöntemlere bağlı kalınarak hazırlanan turşular ve turşu suları lezzetini korumaktadır.

Siz de hemen şimdi online mağazamızı ziyaret ederek turşu çeşitlerini ve organik ürünlerimizi görüntüleyebilir, dilediğinizi güvenilir e-ticaret sistemimiz aracılığıyla sipariş edebilirsiniz.